CYBERINLAB

Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik Nedir?

Cyberinlab olarak siber güvenlik adımlarımızdan biri olan sosyal mühendislik alanında, dünya genelinde kabul görmüş teknikleri ve özel yazılım desteği ile birlikte geliştirdiğimiz kodlar sayesinde farklı ve yüksek başarı oranı sağlayan çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Sosyal mühendislik, insanların zayıf noktalarını hedef alarak çeşitli ikna ve kandırma yöntemleriyle istenilen bilgileri elde etmeyi amaçlayan işlemlerin tamamını kapsar. Bu tür yöntemler, hedeflerinin belli olması, kullanılan yöntemlerin birden fazla aşamadan oluşması ve saldırganın motivasyonunun yüksek olması nedeniyle en kayıplı saldırı türleri arasında yer alır.

Sosyal mühendislik testleri ile kurumların gerçek güvenlik seviyeleri, saldırganların motivasyonu ve bakış açısı ile ortaya çıkarılabilmektedir. Küresel deneyimlerimiz ve yetkin ekiplerimiz sayesinde, çalışanlarınızın farkındalık seviyeleri ve kurumunuzun siber güvenlik seviyesi, özellikle sosyal mühendislik testleri ile net bir şekilde tespit edilebilir hale gelmektedir.

Öncelikli amaç, insan faktörünün değerlendirilmesi ve kurumunuzun siber güvenlik açıklarının en aza indirilmesi ve siber saldırılara karşı güvenli hale getirilmesidir. Cyberinlab olarak, sosyal mühendislik konusunda uzman ekibimiz ve özel yazılım desteklerimiz ile kurumunuzun siber güvenliğini en üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz.

 

Neden Sosyal Mühendislik Testlerinde Cyberinlab kullanıyorsunuz?

Tamamen Akredite Edilmiş

kurumsal ve bireysel düzeyde bir dizi akreditasyona sahibiz.

 

Özel bir Müşteri Başarı Yöneticisi’ne erişim 

Test süreçlerinde çok fazla soru alacağımızı biliyoruz. Bu nedenle, doğrudan bizimle doğrudan telefon ve e-posta bağlantınız olacak.

Esnek Sosyal Mühendislik Programı 

Şirketiniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, şirketinizin iş profiline uygun bir test geliştiriyoruz.

 

Yüksek Düzeyde Müşteri Memnuniyeti ve Elde Tutma Oranları

Müşterilerimizin çoğu birinci günden beri bizimle olmuştur.

Delme testinde uzman bir endüstri lideri

Deneyimli güvenlik danışmanları, uzun yıllardır süre gelen penetrasyon testleri, sosyal mühendislik ve güvenlik değerlendirmeleri gerçekleştirmektedir.

 

Yenilikçi test araçları yelpazesi 

Açık kaynak veya ticari bir araç test süreçlerinde yetersiz kalırsa, Kendi yazılımımızı kendimiz geliştiririz. Güvenlik test laboratuvarımız, mevcut olan en iyi güvenlik test araçlarını içermektedir.

Açık Bir Şekilde iletişim Kururuz

Misyonumuz “güvenliği kolaylaştırmak” ve hem mühendislik hem de üst düzey yönetim ekipleri tarafından anlaşılan her türlü sorun veya çözüm önerisini açık ve jargon içermeyen bir şekilde yanıtlıyoruz.

 

Raporlamayı anlamak kolay 

Tüm sonuçlarınızın kolayca yorumlanabilen bir biçimde ayrıntılı bir raporunu oluşturuyoruz.

“Sosyal Mühendislik saldırılarına karşı korunmanın yolu bu konu hakkında bilgi sahibi bilgisayar kullanıcısı olmaktan geçmektedir. Oltalama saldırılarından şirketinizin ciddi zararlar görmemesi için sosyal mühendislik konusunda farkındalık eğitimleri alabilirsiniz. Böylelikle bir yemleme saldırısına maruz kalındığında insan zafiyetinden kaynaklanan zararların önüne geçebilirsiniz.

Firmamız kuruma özel senaryolar oluşturarak sunmakta, onaylanan senaryoları eposta, telefon veya posta yolu ile kullanıcılar üzerinde deneyerek rapor hazırlamaktadır. Tespit edilen bulgularla farkındalık eğitimi içeriği oluşturulup tüm kullanıcılara verilmektedir.”

  • Sızma testleri için uygulanan metodoloji aşağıdaki adımlardan oluşur.
  • Bilgi toplama
  • Zayıflık tarama
  • Sisteme sızma
  • Erişim koruma
  • İzleri temizleme
  • Raporlama
  1. Kapsam belirleme:
    Test işlemlerinin öncesinde kullanılacak hikayeler ve şablonların oluşturulması.

4. Farkındalık Eğitimin   Verilmesi:

Test işlemlerinin öncesinde kullanılacak hikayeler ve şablonların oluşturulması.

2. Testin Başlaması:

Şirkette fiziksel olarak bulunarak , telefon, mail, kimlik değiştirme ve bir çok teknik kullanarak şirket çalışanlarınıda dahil ederek şirketin hassas bilgilerine ulaşılmasına çalışılır.

3. Raporlama:

Test işlemlerinin öncesinde kullanılacak hikayeler ve şablonların oluşturulması.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın…

Sertifikalar