Sanallaştırma ve Konsolidasyon Hizmetleri

     Günümüzde teknolojininde gelişmesiyle birlikte beraberinde gelen iş yükü ve hızlı büyüme ve gelişme kurumların sanallaştırma teknolojilerini geçiş yapmalarına neden olmaktadır. Sanallaştırma; sunucuların, bakım, alan tahsisi, güç tüketimi, soğutma ve yönetim maliyetlerinin en aza indirgenmesi açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.
     Cyberinlab olarak, Dünya üzerinde kabul görmüş ve kendini kanıtlamış tüm sanalllaştırma yazılımları ve teknolojilerine en yüksek seviyede destek vermektedir.

Cyberinlab Hizmetleri ile Tanışın!

  • Altyapıdaki kullanılmayan kaynakların kullanılmasını sağlamak.
  • Dinamik kaynak yönetimi.
  • Kaynakların optimize edilmesi.
  • Fiziksel sunucu üzerinde birden fazla sanal sunucu çalıştırılması.
  • Sanallaştırma teknolojisi ile enerji tüketiminde azalma ve düşük maliyet.
  • Yeni sanal sunucu eklemek veya çıkartmak ile sıfır maliyet.
  • Felaket senaryoları ve çözümlerinide planlayarak, iş sürekliliğinde devamlılık.
  • Altyapıdaki sunucuların donanım maliyetlerinin büyük oranda düşürülmesi.

Sunucu Sanallaştırma

Sunucu sanallaştırma, bir veya daha fazla fiziki sunucu üzerinde birbirinden bağımsız birden fazla sanal sunucunun barındırılmasına imkan veren bir teknolojidir. Her bir Sanal sunucunun kendine ait disk alanı, IP adresi, uygulamaları ve konfigürasyonları bulunmaktadır. Çalışma prensibi olarak fiziki sunucudan herhangi bir farkı yoktur.

Sanallaştırma Projelerinizde VMware, Microsoft Hiper-V, Citrix gibi sektöründe lider firmaların çözümlerini sunmaktayız.

Masaüstü Sanallaştırma

Sanal sunucu yerine masaüstü sistemlerin çalışmasıdır. Masaüstü bilgisayarların, sunucudan çok olması nedeniyle her bir sanal Bilgisayarı tek tek oluşturup yönetilmesi maliyet ve iş yükü açısından çok tercih edilmemektedir.

Bilgisayarların kolay yönetilebilmesi için bir ya da birkaç temel imaj oluşturulur ve sanal masaüstü sistemine bu imajlar tanımlanır. Bu imajlar ile disk üzerinde fazla yer kaplamadan çalışırlar. Sistem üzerinde bir uygulamanın değişitirilmesi ya da yükseltilmesi gerektiğinde oluşturulmuş olan ana imaj üzerinde yapılan güncelleme ile bu imaja bağlı tüm sistemler güncellenmiş olur. Zamandan tasarruf ve düşük maliyet kolaylığı sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın…

Sertifikalar

x Logo: Shield Security
Bu site
Shield Security tarafından korunuyor →