[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Siber Güvenlik Danışmanlığı

Siber Güvenlik, siber alemdeki hayatın güvenliği ve gizliliğinin korunmasıdır. 

Günümüzde siber saldırı ve tehditlerin sayısı gün geçtikçe artmakta iken, kurumların network altyapısı ve sistem yöneticileri ve kullanıcılarının iş süreçlerinin sayısıda aynı oranda artmaktadır.

Network güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi ve bununla birlikte güvenli altyapı oluşturulabilimesi proaktif siber güvenlik teknikleriyle mümkündür.   

Sızma testi (Pentest) olarak da bilinen çalışmalar; kurum ve firmaların network altyapısının mevcut güvenlik seviyesinin ölçülmesini sağlayan bir test yapısı olduğu için kuruluşların siber güvenlik seviyesinin korunması ve risk analizinin yapılmasına olanak vermektedir. 

Siber Güvenlik ile Bilgi Güvenliği karşılaştırıldığında; bilgi güvenliği biraz daha teknik kısmı kapsarken, siber güvenlik daha soyut ve geniş bir ağ alanını kapsamaktadır.

Siber Güvenlik Etki Alanları

Bilişim Sistemleri

Siber Ortam

Kamu Bilişim Sistemleri

Gerçek ve Tüzel Kişilerin Oluşturduğu Bilişim Sistemleri

Ulusal Siber Ortam

Kritik Altyapı Sistemleri

Siber Güvenlik Hususu

Neden Siber Güvenlik Danışmanlık Hizmeti Alınmalı?

Cyberinlab Danışmanlık hizmeti ile, kuruluşunuzdaki sistem ve ağ uzmanlarının etki alanlarının, küçük ve orta ölçekli işletmelerde IT operasyonları ile güvenlik hizmetlerinin mümkün olduğunca doğru bir şekilde yürümesini sağlamak adına gerekli bilgi ve donanımın sağlanmasını hedeflemekteyiz. 

Danışmanlık kapsamında ‘Hacker’ olarak da adlandırılan siber saldırganların hedeflerini belirlerken; kullandıkları teknikler, hedef sistem üzerindeki zafiyetleri tespit etmek için kullandıkları araçlar, sistemleri ele geçirmek için kullanılan istismar kodları ve web uygulamalarına yönelik saldırılar da ele alınacaktır.

Kimler Siber Güvenlik Danışmanlığı Almalı?

Kuruluşun büyüklüğü ya da küçüklüğü önemsenmeden, network çalışma alanının olduğu tüm kuruluşlar Siber Güvenlik önlemlerini almak adına bu danışmanlıktan yararlanabilirler.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın…

Sertifikalar

x Logo: Shield Security
Bu site
Shield Security tarafından korunuyor →