0%

Sosyal Medya İncelemesi

Cyberinlab, Facebook, Instagram, Twitter, Skype, Outlook, Scorp, WhatsApp, Snapchat, MySpace, LinkedIn, Mynet, Pinterest, Doostang gibi karmaşık medya adli soruşturmaları yapmak için yeterli bilgi, beceri ve tecrübeye sahiptir.

Akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar bugün neredeyse her yerde varlar değil mi? Bu sayede gittiğimiz her yere sosyal medya platformlarına bağlanabiliyoruz. Sosyal medyaya devamlı olarak bir şekilde erişim sağlamamız adli bilişim araştırmalarında önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuya herkesin gözünden bakabilme yeteneğine sahip olunması gerekliliği adına adli bilişim araştırmacılarımız aynı zamanda birer sosyal medya uzmanıdır diyebiliriz.

Yeteneklerimiz

Sosyal ve ticari hayatlarımız birbirine bağlandığında, sosyal paylaşım sitelerindeki yaşantımız ve bıraktığımız izlerimiz (paylaşım niteliği) çoğunlukla yüksek profilli vakalarla ilişkilendirilebilir. Bu izler dijital dünya açısından birçok bilişim suçuna kanıt sağlayan temel bir yapı oluşturur. Bu yüzden sosyal medyada attığımız her adımın ve yaptığımız her işlemin karda yürür gibi iz bırakabileceğini göz ardı etmemeliyiz. Dijital dünyada hiçbir işlem, iz bırakmadan yok edilemez.

İşte sosyal medya hesaplarını korumak ve dijital izleri takip etmek için kullanılabilecek adli araçlar:

 • Sosyal ağ profillerini korumak için tasarlanmış çeşitli adli araçlar kullanmak. (Facebook, MySpace, Google+ vb.)
 • Bir hesabı kimin oluşturduğunu, hesap silindiyse, bir hesabın belirli yönleri değiştirilmişse, sosyal paylaşım ağı platformlarını analiz etmek ve değiştirilmiş veya yok edilmiş sosyal medya hesaplarını çevreleyen diğer gerekli ayrıntıları düzeltmek.
 • Sosyal medyanın özgünlüğünü oluşturmak adına gerçek ve sanal kişileri tespit etmek.
 • Teknik bulguları avukatların ve savcıların sindirilebileceği bilgiye dönüştürmek.
 • Hem yöntem girişini hem de olayın kapsamını belirlemek için sosyal medya hesaplarını araştırma, ayrıca veri kaybını belirlemek ve niceliksel hale getirmek.
 • İlgili sosyal medya platformlarını en ileri teknolojiyi kullanarak tanımlamak.
 • Sosyal medya platformalarının niteliği konusunda bir mahkemeye bilgi veren veya mahkemede ifade edilen yoğun tecrübe ve başarı.

Sosyal medya hesaplarını korumak ve dijital izleri takip etmek, günümüzün dijital dünyasında hayati bir öneme sahiptir. Bu nedenle, bu adli araçların kullanımı, sosyal medya platformlarının güvenliği ve bireysel mahremiyetin korunması açısından son derece önemlidir.

Müşterilerimize Sağladığımız Yararlar

Tecrübeli ekibimiz, tüm sosyal medya platformlarının nüanslarını(açıklarını) anlar ve firmanızın verilerinin güvenliğiyle ilgili olarak diğer rakiplerimizden daha ayrıntılı inceleme yaparız. İnce eleyip sık dokuyarak titiz bir çalışma yürütmek presiplerimiz arasındadır.

 • Deneyim: Çeşitli sosyal medya platformlarında bulunan verilerle ilgili yüzlerce inceleme gerçekleştirdik.
 • Yasal / Teknik Uzmanlık: Teknik ve dijital bilgileri yargı, iddia ve savunma makamlarının anlayabileceği bilgilere dönüştürmek.
 • Verimlilik: Müşterilerimize daha fazla yardımcı olmak için verilen tek bir sosyal medya ortamını incelemekle birlikte diğer bir taraftan da kullanılan başka sosyal medya hesaplarıyla olan bağlantıları detaylı şekilde bir araya getirmek.
 • Düşük Maliyet: Zamanında ve bütçe altında olan sonuçları sunmak için uygun maliyetli çözümlerden yararlanmanızı sağlamak.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın…

Sertifikalar